Як обрати потрібний стабілізатор напруги?

Їх вибір є широким та різноманітним, котрий залежить від параметрів роботи, габаритів, ціни тощо. Ціль даної статті – коротко охарактеризувати різні варіанти і дати поради щодо вибору «правильного» стабілізатора, який якнайкраще підійде Вам під Ваші вимоги. Для початку, варто дати визначення, що ж таке стабілізатор напруги.

стабілізатор напруги

 

Стабілізатор напруги – пристрій для перетворення електричної вхідної енергії, яка має значні коливання напруги і опору навантаження на таку, яка знаходиться в заданих межах. Серед його функцій є регулювання напруги, її стабілізація та захист обладнання, які до нього підключені.

Вибір стабілізатора напруги залежить від електроприладів, які він буде обслуговувати, особливості мережі та Ваших грошових можливостей .

Перш за все, необхідно визначити, скільки фаз має мережа, яка знаходиться в приміщенні , та які у вас сусіди по мережі. У випадку, якщо мережа має лише одну фазу і немає жодного приладу, якому би було необхідно три фази, тоді є логічним зупинити свій вибір на однофазних стабілізаторах. Проте, якщо мережа трьохфазна, і є такі ж споживачі, тоді постає питання покупки трьохфазного стабілізатора. Проте, існують випадки, коли доцільнішим буде ставити три однофазні стабілізатори. Їх перевагами є нижча сумарна ціна та більша автономність, тобто якщо в одній з трьох фаз зникне напруга або вийде з ладу одна з секцій, у трьохфазному стабілізаторі зупиниться весь блок. У випадку трьох однофазних при зникненні напруги на одній з фаз, однофазні споживачі продовжать свою роботу в нормальному режимі, а у випадку поломки однієї з секцій-відключається лише один з трьох стабілізаторів.
Також потрібно брати до уваги, яка напруга буде в мережі загалом. Тобто, якщо приміщення, в якому буде ставитись стабілізатор знаходиться поруч з СТО або підприємствами, де проводиться зварювальна робота і є велика напруга в мережі, звичайний стабілізатор не зможе забезпечити нормальну роботу приладів, і тому Вам прийдеться розглядати варіант покупки більш потужних стабілізаторів, які працюють з великими перепадами напруги.

стабілізатор напруги

Стабілізатор може обслуговувати як конкретно взятий прилад, так і повністю ціле приміщення. Потрібно враховувати те, що стабілізатори є різних ступенів захисту та рівнів точності. Наприклад, для цілого приміщення з великою кількістю обладнання доцільніше буде використовувати потужний стабілізатор з не дуже високою точністю. Для захисту окремо вибраних дорогих приладів варто встановити стабілізатор з високою точністю та надійністю.

При виборі стабілізатора рекомендуємо звертати увагу на ті, які на матимуть на 30-40% більшу потужність від необхідної. Це варто зробити з тих причин, що в такому випадку ви створите певний резерв для підключення додаткових приладів, які необхідно буде під’єднати вже після встановлення стабілізатора. До того ж, стабілізатор з більшою потужністю при меншому навантаженні працюватиме в «економному режимі», а відповідно, матиме довший термін роботи.

Також потрібно не забувати, що помимо активної потужності, що є в кожного побутового електроприладу, деякі мають ще і реактивну. Вона виникає в момент пуску деяких приладів, після цього на короткий час струм в мережі зростає у декілька разів.

стабілізатор напруги

На завершення варто підбити підсумки, що при покупці стабілізаторів слід брати до уваги не лише його характеристики та ціну, а й особливості умов, в яких він працюватиме. Все це робиться для того, щоб робота стабілізатора була максимально ефективного і його покупка виправдала себе.

Надано сайтом стаб.укр